wiedeń
Miejsca

Wiedeń w jeden dzień – co warto zobaczyć w stolicy Austrii

Marzysz, aby odwiedzić największe miasto w Austrii? Chcesz zobaczyć, jak najwięcej w krótkim czasie? Zastanawiasz się jakie atrakcje czekają na ciebie w Wiedniu? Pozwól się oczarować!  

Wiedeń słynie z wysokiego poziomu życia, kultury picia kawy, jak i tortu Sachera – przysmaku do dziś nazywanego królem deserów. Zajmuje najwyższe miejsce w rankingu koncernu doradczego Mercer pod względem jakości życia już po raz dziewiąty. Wygrywa z takimi miastami jak: Zurych, Auckland, Monachium, Düsseldorf, Vancouver, a nawet Sydney.

Wiedeń w jeden dzień: czy to może się udać?

Wszystko zależy od wcześniejszego przygotowania. Aby nie marnować czasu musisz dokładnie wiedzieć, co chcesz zobaczyć. Nastaw się na zwiedzanie ścisłego centrum. Pamiętaj, że w takim mieście turystów nie brakuje, a godziny wejść do obiektów są ograniczone.

Co warto zobaczyć w Wiedniu?

W tak pięknym i różnorodnym mieście zabytków jest wiele. Poniżej przedstawiamy listę tych, których nie możesz pominąć podczas jednodniowego wypadu.

  • Katedra Św. Szczepana

Znajduje się w najstarszej dzielnicy miasta. Budowla jest jedną z największych w całej Europie, a w jej podziemiach pochowane są ciała Habsburgów. To właśnie, dzięki nim, możesz podziwiać miasto, które wybudowali z rozmachem.

  • Pałac Schönbrunn

Budynek znajdujący się na liście światowego dziedzictwa UNESCO, zachowano w nim barokowy styl, wnętrza zdobią freski i sztukateria. Na jego terenie znajdują się przepiękne ogrody, labirynt, palmiarnia, a nawet zoo.

  • Plac Graben

Ogromny teren spacerowy, na którym widnieje Kolumna Trójcy Świętej znana również jako Kolumna Morowa. Plac Graben to miejsce często odwiedzane przez miejscową społeczność.

  • Ratusz w Wiedniu

Siedziba rady miejskiej i burmistrza, którą wybudował Friedrich von Schmidt w stylu neogotyckim. Przed budynkiem masz okazję podziwiać plac ratuszowy, wzdłuż którego rozciągają się posągi osób zasłużonych dla miasta.

  • Belweder w Wiedniu

Znajduje się w nim galeria sztuki, która znana jest z dzieł Gustava Klimta. Jego światowe obrazy tj.:,,Pocałunek” i  ,,Judith” możesz podziwiać na własne oczy w Górnym Belwederze. Dolny Belweder to dawna siedziba mieszkalna księcia Eugeniusza Sabaudzkiego.

  • Mariahilfer Street

Jedna z najdłuższych ulic handlowych w Austrii, która oblegana jest masą turystów. Na całej jej długości znajdują się lokale sklepów z największymi markami.

  • Holfburg

Siedziba władców Austrii, w której dominuje styl barokowy i klasycyzm.

  • Albertina

Galeria, posiadająca jedną z największych w świecie kolekcji grafik. Znajdują się tam m.in. dzieła Moneta, Beckamanna, Rubensa, Kokoschki, Picassa, Rauschenberga i wielu innych wybitnych osób.

  • Naschmarkt

Największy targ miejski w Wiedniu znajdujący się miedzy dwiema uliczkami:Linke Wienzeile i Rechte Wienzeile. Zajmuje powierzchnię 2,3 ha.

  • Opera Wiedeńska

Gmach wykonany w stylu neorenesansowym zaczął funkcjonować jako scena operowa od momentu wystawienia sztuki Wolfganga Amadeusa Mozarta –,,Don Giovanni’’.

Wiedeń w jeden dzień pozwoli poczuć klimat kilku miast Europy na raz. Jak widzisz zabytków nie brakuje. Jedyne co musisz zrobić, to wsiąść w samolot w Warszawie, a już po godzinie znajdziesz się na miejscu. Wycieczka do stolicy Austrii podbije twoje serce!

 

Wiedeń w jeden dzień – co warto zobaczyć w stolicy Austrii
Oceń post

Powiązane posty