wycieczka do lwowa
Podróże

Czy warto pojechać do Lwowa? Porady przed wyjazdem

Marzysz o podróżowaniu, ale nie chcesz wydawać dużej sumy pieniędzy? Zastanawiałeś się kiedyś nad tym, aby odwiedzić naszych bliskich sąsiadów na Ukrainie? Co zobaczyć we Lwowie? Poniżej przedstawiamy garść porad.

Zagraniczne podróże zazwyczaj nie są najtańsze, szczególnie, gdy decydujemy się odwiedzić nie tylko inne państwo, ale i kontynent. Polacy lubią podróżować, mimo tego że nie należymy do najbogatszych krajów. Wszystko za sprawą chęci poznania nowej kultury, odkrycia nieznanych miejsc, doświadczenia kawałka historii.

Na Ukrainie poczujesz się jak król!

Ukraina to państwo niedoceniane przez swoich sąsiadów. Wielu turystów ze względu na  polityczne zatargi rezygnuje z niej uważając, że ten kraj nie ma nic do zaproponowania. Tymczasem weekendowa wycieczka czy dłuższy wypad ma wiele zalet. Bliskość naszego sąsiada sprawia, że z połączeniem nie będzie problemu, a wiele biur podróży dysponuje szerokim wyborem ofert. Odwiedzając Ukrainę, nie musisz aż tak mocno przejmować się panującymi tu cenami – jak bywa w przypadku np. wyjazdów do Skandynawii.

Jak przygotować się do wyjazdu na Ukrainę?

Wyjeżdżając na Ukrainę warto pamiętać o paszporcie, ponieważ Ukraina nie należy do Unii Europejskiej, a do strefy Schengen. Nie potrzebujesz specjalnej wizy wjazdowej, jeśli twój pobyt nie przekracza 90 dni. Wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia pozwoli ci czuć się pewnie. Zanim wybierzesz się na Ukrainę, dowiedź się o możliwym sposobie poruszania się po mieście, chyba że zamierzasz to robić samochodem. Nie martw się o walutę, we Lwowie możesz spokojnie wymienić polskie złotówki na tutejsze hrywny. Zwróć uwagę na wykonywanie połączeń do Polski, korzystanie z roamingu może podnieść koszty wyjazdu o kilkaset złotych. W samym Lwowie możesz korzystać z całodobowego telefonu alarmowego dla obywateli RP, którzy przebywają w Lwowskim Okręgu Konsularnym.

Co zobaczyć we Lwowie?

Warto wiedzieć, że w samym Lwowie znajduje się ponad połowa wszystkich zabytków Ukrainy. We Lwowie warte zobaczenia jest Stare Miasto, które charakteryzuje się ciekawymi zabudowami. Są one pozostałością po wielu narodowościach m.in. Żydach, Polakach, Ormianach, Rosjanach. Miasto to słynie z dobrze rozwiniętych restauracji o niepowtarzalnych wnętrzach, jak i jest bazą wielu hoteli.

Co zwiedzić we Lwowie?

Lwów to miasto, od którego powinieneś rozpocząć swoją przygodę na Ukrainie. Ze względu na dużą ilość zabytków, postaw na sporządzenie listy miejsc, które koniecznie musisz zobaczyć. Poniżej znajdują się te, których nie może na niej zabraknąć:

 • Pchli Targ (Targ Buknistów) – znajdziesz tu starocie w postaci winylowych płyt, znaczków pocztowych, wszelkie pamiątki związane z II Wojną Światową, a przede wszystkim książki,
 • Pchli Targ (Wernisaż) – pozwoli ci na zakup ukraińskich strojów ludowych, biżuterii, obrazów,
 • Pałac Potockich – wybudowany na zlecenie Alfreda Potockiego,
 • Katedra Ormiańska – jeden z piękniejszych lwowskich kościołów, który zachwyca barwnymi ornamentami,
 • Wysoki Zamek (dawniej Kopiec Unii Lubelskiej) – najwyższy punkt widokowy miasta Lwów,
 • Wieża Ratuszowa – punkt widokowy Lwowa na Stare Miasto,
 • Cmentarz Łyczkowskich – najstarsza nekropolia Lwowa, a tym samym miejsce pochówku znanych Polaków i Ukraińców,
 • Cmentarz Orląt Lwowskich – jeden z najważniejszych polskich cmentarzy poza granicami kraju,
 • Gaj Szewczenki – skansen, w którym znajdziesz w przedmioty sztuki ludowej pochodzące z Zachodniej Ukrainy,
 • Prospekt Swobody – najważniejszy deptak we Lwowie,
 • Opera – to w niej odbywa się słynny Jarmark Bożonarodzeniowy i Wielkanocny,
 • Rynek – każda kamienica kryje w sobie ciekawą historię, a sam Rynek został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Jeśli zastanawiałeś się, co zobaczyć we Lwowie, teraz już wiesz, że zabytków jest cała masa. Odkryj to europejskie miasto na własną rękę i baw się dobrze!

 

Czy warto pojechać do Lwowa? Porady przed wyjazdem
5 (100%) 1 ocen(a/y)

Powiązane posty