snowboard
Aktywność

Narty czy snowboard? Co jest łatwiejsze?

Gdy Polskę ogarnia zimowe szaleństwo, wiele osób wyjeżdża na stoki narciarskie w poszukiwaniu wrażeń. Zimowe sporty są bardzo popularne i nie ma co się dziwić – dają wiele satysfakcji, a ich uprawianie jest bardzo przyjemne. Z roku na rok przybywa osób, które chciałyby rozpocząć przygodę na stoku i decydują się na rozpoczęcie nauki. Tylko… co wybrać na początek i co jest najlepsze dla debiutanta – narty czy deska?

Narty, a może jazda na snowboardzie?

Na stokach można spotkać wielu zapalonych narciarzy, nie brakuje jednak również osób uwielbiających jazdę na desce. Na pierwszy rzut oka jazda na nartach wydaje się być łatwiejsza, czy tak jednak jest w rzeczywistości?
Narty są wynalazkiem niemal tak starym, jak stary jest świat… Może trochę w tym przesady, jednak ludzie jeździli na nartach już kilkadziesiąt tysięcy lat temu. Deska to natomiast wymysł o wiele młodszy, jednak szybko zdobył sobie zwolenników.
Jeśli miałeś kiedykolwiek do czynienia z nartami i deską, wybierz to, na czym wtedy jeździło ci się łatwiej. Jeśli natomiast chodzi o rozpoczęcie nauki od zera, sytuacja prezentuje się następująco: na nartach łatwiej opanować podstawy, jednak trudniej wejść na kolejny poziom, czyli zacząć jeździć dobrze. Natomiast nauka jazdy na snowboardzie pełna jest upadków, ale gdy już pojmiesz podstawy, dalsza nauka idzie już z górki i łatwo jest zacząć jeździć lepiej. Jeśli więc zastanawiasz się, czy wybrać narty czy snowboard na początek, wypróbuj obie dyscypliny. Wykup kilka godzin z instruktorem, dowiedz się, jak jeździć na snowboardzie oraz na nartach i na tej podstawie zdecyduj, która forma zimowego sportu odpowiada ci najbardziej.

Jak rozpocząć naukę?

Jak zostało wyżej wspomniane – aby nauczyć się jeździć na nartach i snowboardzie, należy wykupić lekcje u instruktora. Próba podjęcia samodzielnej jazdy nawet na najlepszych stokach w Polsce może skończyć się nieprzyjemną kontuzją. Nauka okupiona jest sporym wysiłkiem, ale efekty zdecydowanie warte są czasu i energii włożonych w treningi.

Zobacz ofertę zimowej odzieży na ozonee.pl.

Narty czy snowboard? Co jest łatwiejsze?
5 (100%) 1 ocen(a/y)

Powiązane posty