Długi weekend
Miejsca

Najlepsze miejsca na długi weekend

Wraz z nadejściem ciepłych, wiosennych dni, nadchodzi także wyczekiwany długi weekend majowy, który przez wielu jest już planowany z dużym wyprzedzeniem. Czas kojarzony z relaksem i rodzinnymi wypadami każdego napawa ekscytacją i radością, dlatego ważnym jest, aby spędzić go w wymarzony sposób. Jak Polska długa i szeroka, tak też bogata jest w wiele atrakcji i zróżnicowanych miejsc, które warte są odwiedzenia, tym samym zostając zapamiętane. Każdy zatem, chcąc przeżyć kilkudniową, rodzinną przygodę, może wybrać coś dla siebie i samodzielnie zdecydować, gdzie pojechać na weekend.

Morze, góry lub mazury

Miłośnicy wysokopiennych wypraw na polskich terenach na pewno znajdą dla siebie przestrzeń, ponieważ różnorodność górskich łańcuchów i krajobrazów jest bogata w wiele walorów przyrodniczych o zróżnicowanych poziomach trudności, dopasowanych dla każdego. Znane wszystkim Tatry oferują malownicze i monumentalne ukształtowania terenu, po których podążają najczęściej bardziej wprawieni wędrownicy, choć działająca przez cały rok kolejka na Kasprowy Wierch zaprasza na wycieczkę całe rodziny. Jednocześnie urok położonego u podnóża gór Zakopanego i jego klimat przyciągają wielu turystów, dlatego jest to miejsce sprawdzone i gwarantujące dobrą zabawę.

Dla mniej zaprawionych osób, chcących jednak spędzić aktywny czas w górzystych partiach terenu, idealne warunki oferuje pasmo Beskidu Śląskiego i Żywieckiego. Malownicze wzniesienia krajobrazu i lesiste tereny są idealnymi rozwiązaniami dla całych rodzin, a mnogość szlaków o różnych poziomach trudności sprawia, że każdy znajdzie ścieżkę dopasowaną do siebie i swoich najbliższych. Podgórskimi miejscowościami, które warto wybrać na bazę noclegową są Bielsko-Biała, Wisła, Ustroń, Szczyrk lub Brenna, które niczym nie odbiegają od zakopiańskiego klimatu i kuszą rozmaitością innych atrakcji.

Gdzie pojechać na majówkę?

Pomysł na majówkę może okazać się także ciekawy nad morzem. Jego walory zdrowotne o tej porze roku to wysokie stężenie jodu, zawartego w powietrzu, który korzystnie wpływa na drogi oddechowe, szczególnie wśród dzieci. Wartym zatem jest wypoczynek, połączony z dużą dawką zdrowotności. Nadmorska baza noclegowa to szereg hoteli, które dostarczają swoim gościom zaplecze rozrywki w przypadku ewentualnej niepogody, dlatego nie ma mowy o nudzie. Bogactwo wciąż rozwijającej się turystyki w bałtyckich kurortach to także ścieżki dydaktyczne wzdłuż morza, deptaki, oraz trasy rowerowe, z których można korzystać, a które zapewniają dużo radości i zabawy.

Oprócz dwóch wspomnianych kierunków, jakie można obrać na trasach wypadowych podczas majówki, Polska oferuje wiele innych, ciekawych i wartych odwiedzenia zakątków. Wśród nich są także aglomeracje miejskie takie jak Kraków, Wrocław lub Toruń, gdzie nieskończona liczba atrakcji czeka na każdym kroku, nie dając się nudzić swoim turystom. Wybierając zatem hotel na majówkę, należy jedynie przemyśleć upodobania swojej rodziny i ruszać w drogę, by móc radośnie spędzać weekend, ponieważ polskie walory krajobrazowe i turystyczne zadowolą każdego odwiedzającego.

Najlepsze miejsca na długi weekend
Oceń post

Powiązane posty