Kraków
Miejsca

5 powodów, dla których warto odwiedzić Kraków

Myślisz o wycieczce do stolicy Małopolski? Nie wiesz, dlaczego warto przyjechać do Krakowa, miasta najczęściej odwiedzanego w Polsce? Poniżej znajdziesz odpowiedź

Kraków, dawniej stolica kraju i siedziba monarchów, dziś miasto pełne wyjątkowych historii, ciekawych miejsc, kamieniczek, centrum życia studenckiego. Zawdzięcza swój urok nie tylko dzięki położeniu w obszarze ważnych szlaków komunikacyjnych, ale również, dzięki zachowanym zabytkom.

Dlaczego warto odwiedzić Kraków?

Niezależnie od tego czy przyjeżdżasz na weekend, czy chcesz się zatrzymać na dłużej, szybko poczujesz wspaniałą atmosferę tętniącego życia w mieście Kraków.

Masa zabytków na Rynku Głównym

W Krakowie nie masz prawa się nudzić. Na każdym kroku czyha nowa atrakcja w postaci zabytków. Zwiedzanie powinieneś rozpocząć od Rynku Głównego. W jego obszarze znajdują się takie zabytki jak: Kościół Mariacki, Sukiennice, Brama Floriańska, Barbakan, pomnik Adama Mickiewicza. Na Rynku Głównym mieszczą się kilkusetletnie obiekty zabytkowe m.in. kamienica pod Jaszczurami, kamienica Morsztynowska, Pałac pod Baranami, Pałac pod Krzysztofory oraz Pałac Spiski.

Kazimierz to coś więcej niż Rynek

Krakowski Kazimierz obecnie konkuruje ze Starym Miastem. Jest miejscem, w którym tętni nocne życie, pełnym wyjątkowych kawiarni, restauracji i klubów. Kazimierz oprócz  urokliwych uliczek, jak i kościołów posiada zachowane zabytki kultury Żydowskiej. Dlatego warto przyjechać do Krakowa, aby zobaczyć m.in.: Muzeum Etnograficzne na Placu Wolnica, Muzeum Inżynierii Miejskiej, Kościół Bożego Ciała, Synagogę Tempel, Starą, Kupa oraz Remu, jak i przejść się ulicami: Św. Wawrzyńca, Szeroką, Józefa. Będąc na Kazimierzu nie możesz zapomnieć o odwiedzeniu centrum życia nocnego jakim jest Plac Nowy i spróbowania krakowskich zapiekanek.

Klasyka gatunku – Wawel

Wzgórze Wawelskie to zdecydowanie jedna z ważniejszych atrakcji Krakowa. Do zwiedzania udostępnione są wszelkie ekspozycje znajdujące się w Zamku Królewskim: reprezentacyjne Komnaty Królewskie, Prywatne Apartamenty Królewskie, Skarbiec Koronny i Zbrojownia,  Wawel Zaginiony i Sztuka Wschodu. Masz możliwość podziwiania Katedry na Wawelu i zwiedzania: Dzwonu Zygmunta, Grobów Królewskich oraz Muzeum Katedralnego. Nie zapomnij zobaczyć Smoczej Jamy i Baszty Sandomierskiej.

Ukulturalnij się

Jeżeli uwielbiasz kulturę Urząd Miasta Krakowa dysponuje szeroką bazą wydarzeń kulturalnych. Wychodząc naprzeciw mieszkańcom i turystom organizowane są specjalnie Krakowskie Noce tj.: Noc Muzeów, Noc Jazzu, Noc Teatrów, Noc Tańca, Noc Cracovia Sacra, Noc Poezji. Każde z wydarzeń odbywa się w innym czasie i nie od dziś zachwyca bogatym programem. Dodatkowym atutem wydarzeń jest fakt, że na wszystkie występy odbywające się w ramach Krakowskich Nocy masz prawo wejść bezpłatnie po wcześniejszym nabyciu wejściówek.

Atrakcje przyrodnicze i sportowe

Świetnym powodem, dla którego warto przyjechać do Krakowa jest możliwość odwiedzenia najstarszego obiektu w kraju – Ogrodu Botanicznego, który funkcjonuje od 1783r, jak i krakowskiego Zoo. Dla tych, którzy wolą typowo sportowe zajęcia na liście powinien pojawić się Park Wodny, Park Trampolin, Laser Park, czy Skate Park. Jeśli jednak wolisz ,,ćwiczyć’’ umysł rozwiązując łamigłówki, wybierz się do pokoi zagadek typu Escape Room.

Europejska stolica kultury i skarbnica polskiego dziedzictwa to miasto ,,kipiące’’ ciekawymi wydarzeniami, zabytkami, zakamarkami. Jest w 100% przygotowane na Twoje odwiedziny pod każdym kątem i mam nadzieje, że już wiesz dlaczego warto odwiedzić Kraków.

5 powodów, dla których warto odwiedzić Kraków
Oceń post

Powiązane posty