grecja
Podróże

4 powody, dla których warto pojechać do Grecji

Jesteś osobą, która uwielbia państwa leżące nad basenem Morza Śródziemnego? Zastanawiasz się, dlaczego warto odwiedzić Grecję – kierunek najchętniej wybierany przez Polaków?

Grecja – państwo, które leży w południowo-wschodniej Europie. Graniczy z Albanią, Macedonią, Bułgarią i Turcją, kierunkami równie często wybieranymi – przez Polaków, jak on sama. Nie od dziś jest to miejsce idealne na spędzenie wakacji latem, jak i zimą. To kraj, w którym przez co najmniej 300 dni w roku możesz cieszyć się słoneczną pogodą.

Dlaczego warto odwiedzić Grecję?

Grecja przyciąga nie tylko rozsądną ceną, wielością ofert znajdujących się w biurach podróży czy dobrym połączeniem z polskich lotnisk. Powodów jest wiele, ale to te poniższe sprawiają, że turystów nie brakuje.

 1. Archipelag różnorodnych wysp i plaż

Grecja – kraj około 2,5 tysiąca wysp, co stanowi aż 18% tego państwa. Najbardziej znane i najchętniej odwiedzane to:

 • Kreta – znana z przepysznego jedzenia: oliwy z oliwek, winorośli, cytrusów, sera graviery i anthorio,
 • Korfu – malownicza wyspa, na której uprawiane są: drzewa cytrusowe, gaje oliwne i winnice,
 • Rodos – wyspa pełna kawiarni, restauracji, pubów i klubów,
 • Kos – miejsce idealne do uprawiania sportów wodnych tj. kitesurfing, windsurfing, żeglarstwo, nurkowanie, jak i joggingu,
 • Santorini – wyróżnia się czarnymi wulkanicznymi plażami, jak i tymi o zabarwieniu białym i czerwonym, wytwarza się na niej słynne wino – Vinsanto,
 • Zakynthos – wyspa znana z najpiękniejszych plaż: Banana, Gerakas, Kalamaki, Navagio, Tsilivi,
 • Kefalonia – słynie z białego wina powstającego ze szczepu Robola, które według legend, sprowadził bóg wina – Dionizos,
 • Mykonos – najdroższa wyspa, słynąca z bogatego życia nocnego,
 • Skopelos – zielona wyspa, która w ponad połowie porośnięta jest lasem sosnowym.

W Grecji nie brakuje różnorodnych plaż. Masz szanse wybrać: piaszczystą, żwirową lub kamienistą w zależności od swoich upodobań.

 1. Kuchnia grecka – prosta i bogata w smaki

Będąc w Grecji możesz spróbować prawdziwego sera feta,  musaki, owoców morza, sosu tzatziki, ciasta filo, tradycyjnego gyrosa z kurczaka, baraniny lub cielęciny. Skosztuj lokalnego alkoholu – ouzo, który posiada lekko anyżowy smak. Natomiast, jeśli chcesz trafić do najlepszych restauracji, tawern i barów – odwiedź Ateny.

 1. Masa zabytków i atrakcji

Grecja to kraj przepełniony historią. Podczas wyjazdu nie będziesz mieć szansy na zobaczenie wszystkiego, ale warto pokusić się o odwiedzenie kilku miejsc. Na twojej liście nie może zabraknąć: Akropolu, Propyleji, Erechtejonu, Partenonu, Agory w Atenach, Meteorów, Góry Olimp, Olimpii, Pałacu w Knossos, Amfiteatru w Epidauros, Wyroczni w Delfach, Kanału Korynckiego i wielu  innych.

 1. Grecka gościnność

Grecy to jeden z najbardziej otwartych narodów na świecie. Wiecznie uśmiechnięci, a gdy się zgubisz ­– pokierują cię w odpowiednie miejsce. Mają w zwyczaju zapraszanie do swoich domostw – turystów. Wtedy właśnie pokazują im, jak wygląda prawdziwa zabawa i gościnność. Czy to nie brzmi wspaniale?

Mam nadzieje, że już wiesz dlaczego warto odwiedzić Grecję. Nie czekaj i zarezerwuj bilety na najbliższy urlop!

4 powody, dla których warto pojechać do Grecji
5 (100%) 1 ocen(a/y)

Powiązane posty